Jolanta Adamska

radczyni prawna, partner
Jolanta Adamska

prawo pracy/ compliance

Z Kancelarią Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy jestem związana od 2001 roku. Od początku mojej drogi prawniczej zdobywałam doświadczenie w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Doradzając pracodawcom, jak skutecznie wdrażać zasady prawa pracy w przedsiębiorstwach, zawsze kieruję się zasadą indywidualnego podejścia do Klienta. To bardzo ważne, aby wewnętrzne regulacje dostosować do charakteru zakładu pracy, tak aby skutecznie usprawniały jego funkcjonowanie.

W nowoczesnym kształtowaniu stosunków pracowniczych za szczególnie ważne uważam uregulowanie spraw związanych z mobbingiem i dyskryminacją. Doradzam pracodawcom w zakresie wdrażania polityki compliance, w szczególności procedur antydyskryminacyjnych i antymobbingowych. Dbałość o kulturę pracy powinna stać się oczywistą normą, która służy pracodawcom i pracownikom.

Swoją wiedzą chętnie dzielę się podczas prowadzonych szkoleń z zakresu prawa pracy dla działów HR, w publikacjach oraz działając w ramach stowarzyszeń wspierających przedsiębiorców, takich jak Polski Klaster Budowlany i Podlaskie Stowarzyszenie Pracodawców.