Prosta Spółka Akcyjna – jednak nie w marcu 2020 r.

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją kodeksu postępowania cywilnego, która m.in. zmienia również zakładany termin wejścia w życie przepisów dotyczących prostej spółki akcyjnej. Na możliwość założenia takiej spółki przedsiębiorcy będą musieli poczekać jeszcze rok (do marca 2021 r.).
Zmiana terminów wnika m.in. z przesunięcia wdrożenia elektronicznego postępowania rejestrowego w Krajowym Rejestrze Sądowym, od którego uzależnione jest wprowadzenie prostej spółki akcyjnej. Ta forma prawna ma połączyć zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej – takie jak prostsze procedury, mała bariera wejścia (niski kapitał akcyjny). Nie dziwi więc, że przedsiębiorcy, zwłaszcza zajmujący się start-up’ami oczekują na jej wprowadzenie do polskiego porządku prawnego.
Więcej na temat prostej spółki akcyjnej pisaliśmy tutaj: https://bieluk.pl/blog/2019/08/05/nowa-spolka-w-polskim-prawie/
Zobacz również:
-
Czy rada nadzorcza spółki powinna powołać komitety?
Komitety rady nadzorczej są ciałami powoływanymi przez radę, mogą mieć ...
-
Kompensata należności może być problemem
Nowelizując Kodeks postępowania cywilnego ustawodawca ostatecznie nie zdecydował się złagodzić ...
-
Oferujesz „darmową” treść cyfrową w zamian za zgodę na kontakt marketingowy ? Sprawdź jakie obowiązki musisz spełnić
Rynek internetowy obfituje w oferty „darmowych” treści cyfrowych, np. e-booków, ...