dr Martyna Komarowska-Horosz

radca prawny
dr Martyna Komarowska-Horosz

Jestem związana z Kancelarią od 2013 r. Zajmuję się obrotem nieruchomościami. Specjalizuję się w praktycznym zastosowaniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, w tym doradzam klientom w procesach nabycia nieruchomości rolnych. Uzyskuję zgody Dyrektora Generalnego KOWR na zbycie i nabycie nieruchomości rolnych. Współprowadzę specjalistyczny portal internetowy Kancelarii, w całości poświęcony prawu rolnemu ukur.pl.

Prowadzę kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, w tym w szczególności w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także spraw korporacyjnych.

Doradzam w zakresie prawa spadkowego, w tym w kwestiach związanych z ustanowieniem i wykonywaniem zarządu sukcesyjnego oraz planowaniem sukcesyjnym. Współtworzę portal prawodospadku.pl.

Mam doświadczenie w obszarze prawa ochrony danych osobowych, przeprowadzam audyty mające na celu dostosowanie działalności organizacji do RODO.

Prowadzę obsługę także w języku angielskim, władam językiem włoskim.

Obroniłam z wyróżnieniem rozprawę doktorską z zakresu prawa rolnego. Jestem autorką publikacji z zakresu prawa rolnego, cywilnego oraz procedury cywilnej.