dr Martyna Komarowska-Horosz

radczyni prawna, szefowa praktyki prawa rolnego i prawa spadkowego
dr Martyna Komarowska-Horosz

Jestem związana z Kancelarią od 2013 r. Prowadzę praktykę prawa rolnego i prawa spadkowego.

Doradzam klientom we wszystkich sprawach związanych z nabywaniem nieruchomości rolnych. Specjalizuję się w praktycznym zastosowaniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Uzyskuję zgody Dyrektora Generalnego KOWR na zbycie i nabycie nieruchomości rolnych. Zawiadamiam KOWR o możliwości wykonania prawa nabycia. Prowadzę postępowania o ustalenie rynkowej ceny nieruchomości rolnych po wykonaniu przez KOWR prawa pierwokupu albo nabycia nieruchomości rolnych oraz akcji udziałów spółek. Współprowadzę specjalistyczny portal internetowy Kancelarii, w całości poświęcony ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego – ukur.pl.

Świadczę pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Zajmuję się planowaniem sukcesyjnym, czego popularnym narzędziem jest obecnie zakładanie fundacji rodzinnych.  Doradzam w kwestiach związanych z ustanowieniem i wykonywaniem zarządu sukcesyjnego przedsiębiorstwem osoby fizycznej, a także jego zakończeniem prowadzącym do kontynuowania działalności gospodarczej przez spadkobierców. Prowadzę postępowania o stwierdzenie nabycia spadku i pomagam klientom w uporządkowaniu wszystkich spraw związanych z nabyciem spadku. Współtworzę portal prawodospadku.pl.

Poza prowadzeniem specjalistycznej praktyki zajmuję się kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, doradzam przy zawieraniu umów i prowadzę sprawy korporacyjne spółek.

Prowadzę obsługę także w języku angielskim, władam językiem włoskim.

Obroniłam z wyróżnieniem rozprawę doktorską z zakresu prawa rolnego. Jestem autorką publikacji z zakresu prawa rolnego, cywilnego oraz procedury cywilnej.