Erolnik.pl obowiązkowy portal ogłoszeń
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uruchomił 12 czerwca 2020 r. obowiązkowy portal ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości rolnych – erolnik.pl. Zarówno z punktu widzenia zbywcy nieruchomości rolnej jak i kupującego, obowiązek korzystania z portalu ma istotne znaczenie.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, zbycie nieruchomości rolnej obwarowane jest wieloma zastrzeżeniami. Co najważniejsze, zasadą jest nabycie nieruchomości rolnej przez rolnika indywidualnego, z pewnymi wyjątkami przewidzianymi w Ustawie. Podmiot niebędący rolnikiem indywidualnym może m.in. nabyć taką nieruchomość na podstawie zgody Dyrektora Generalnego KOWR. Zamieszczenie ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości rolnej na portalu erolnik.pl jest obecnie konieczne do jej uzyskania.
Erolnik.pl umożliwia zamieszczenie nieodpłatnie:
- ogłoszeń o zamiarze sprzedaży nieruchomości rolnych,
- odpowiedzi na ogłoszenia o zamiarze sprzedaży nieruchomości rolnych.
Zarówno treść ogłoszenia, jak i odpowiedzi potencjalnych nabywców, muszą zawierać określone elementy. Natomiast termin składania odpowiedzi na ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości rolnej nie może być krótszy niż 30 dni, licząc od dnia zamieszczenia go w portalu ogłoszeń.
Do skorzystania z możliwości zamieszczenia ogłoszeń lub odpowiedzi na ogłoszenia konieczne jest posiadanie aktualnego Profilu Zaufanego.
Szczegółowa instrukcja zamieszczania ogłoszeń o zamiarze sprzedaży nieruchomości rolnej oraz odpowiedzi na te ogłoszenia dostępna jest pod tym linkiem: https://erolnik.gov.pl/content/inst/Instrukcja_uzytkownika.pdf.
Więcej szczegółów na temat nowego rozwiązania na naszej stronie poświęconej ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego ukur.pl
Zobacz również:
-
O zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej
Użytkownicy technologii telekomunikacyjnych narażeni są na coraz częstsze próby oszustwa, ...
-
Czy należy rejestrować różne wersje kolorystyczne znaku towarowego?
15 kwietnia 2014 roku został wydany oficjalny komunikat dotyczący zakresu ...
-
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów niekonstytucyjny. Tak orzekł TK
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów jest niekonstytucyjny. ...