TERMINY W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH, USTAWA ANTYKRYZYSOWA
W obowiązującej ustawie antykryzysowej terminy na wnoszenie środków ochrony prawnej wynikających z prawa zamówień publicznych nie zostają zawieszone.
Artykuł 15zzs ust. 3 ustawy antykryzysowej wstrzymuje i zawiesza biegu terminów procesowych i sądowych. Przepis ten nie dotyczy kontroli i postępowań wskazanych w przepisach prawa zamówień publicznych, odpowiednio w dziale V, rozdziale 3, oddziale 3 (Kontrola uprzednia zamówień współfinansowanych ze środków UE) oraz dziale VI rozdziale 2 (dotyczącym odwołań od niezgodnych z przepisami pzp czynności lub zaniechań zamawiających – odwołania rozpoznawane przez Krajową Izbę Odwoławczą).
Co ważne, przepisy ustawy antykryzysowej uprawniają Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, działającego w porozumieniu z Prezesem Urzędu Zamówień Publicznych, do określenia, w drodze zarządzenia, szczegółowych warunków organizacji pracy KIO związanych z zapewnieniem prawidłowego toku jej urzędowania oraz stosowanych środków zapewniających bezpieczeństwo, mając na względzie konieczność podejmowania działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Jak dotychczas, Urząd Zamówień Publicznych nie przekazał nowych informacji dotyczących warunków organizacji pracy Krajowej Izby Odwoławczej związanych z zapewnieniem prawidłowego toku jej urzędowania – poza informacją o wstrzymaniu rozpoznawania odwołań.
Zobacz również:
-
Zmiany w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2025)
Od 1 stycznia 2025 roku wprowadzono nową wersję Polskiej Klasyfikacji ...
-
Obowiązkowe korzystanie z e-doręczeń – od kiedy dla przedsiębiorców?
System e-doręczeń to elektroniczny odpowiednik tradycyjnych przesyłek. Usługa ma zapewnić ...
-
Zwrot lokalu w pogorszonym stanie. Czy wynajmujący może odmówić odebrania lokalu?
Jednym z podstawowych obowiązków najemcy lokalu po zakończeniu najmu jest ...