dr Martyna Komarowska-Horosz

prawnik
dr Martyna Komarowska-Horosz

Z Kancelarią jestem związana od 2013 r. Prowadzę sprawy z zakresu prawa rolnego, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego zastosowania ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego po nowelizacji z 2016 r. Doradzam w procesach tzw. odralniania gruntów rolnych.

Zapewniam również kompleksową obsługę przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Świadczę obsługę w zakresie prawa ochrony danych osobowych, w tym w procesie zatrudnienia. Przeprowadzam audyty mające na celu dostosowanie działalności podmiotu do przepisów RODO.

Prowadzę kompleksową obsługę podmiotów w zakresie prawa oświatowego i prawa o szkolnictwie wyższym. Przeprowadzam procesy zmiany podmiotów prowadzących szkoły i inne placówki systemu oświaty. Zajmuje się bieżącym doradztwem w zakresie zagadnień związanych z prowadzeniem szkół niepublicznych, w tym zatrudnianiem nauczycieli.

Ponadto, doradzam przedsiębiorcom w zaplanowaniu sukcesji ich przedsiębiorstwa i majątku w ramach planowania spadkowego.

Prowadzę obsługę także w języku angielskim. Jestem autorką publikacji z zakresu prawa rolnego, cywilnego oraz procedury cywilnej.