Kancelaria (teraz w rozszerzonym składzie osobowym) świadczy obsługę prawną od 1993 roku. Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy kontynuuje działalność Kancelarii RES Jerzego Bieluka. Założyciel Kancelarii oraz trzech współpracowników w 2009 r. utworzyło spółkę partnerską radców prawnych pod firmą Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy. Obecnie spółkę tworzy pięciu partnerów.

Aktualnie Kancelarię tworzy około 40 prawników, którzy stale rozwijają swoje umiejętności, gwarantując coraz wyższy poziom świadczonych usług prawniczych. Jesteśmy przyjaznym pracodawcą, zapewniającym naszym pracownikom i współpracownikom ustawiczny rozwój i pogłębianie doświadczenia. Zespół prawników jest stabilny, a zmiany to jedynie powiększanie potencjału osobowego. Powyższe gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo Klienta, który nie jest zaskakiwany zmianami wiodącego prawnika prowadzącego obsługę prawną.

Stanowimy zgrany zespół prawników, których wiodące specjalizacje uzupełniają się, zapewniając pełne, kompleksowe i zupełne rozwiązanie każdego problemu prawnego.

Naszym atutem jest natychmiastowość reakcji i wszechstronne  podejście do każdej sytuacji poddanej analizie, na co pozwala szerokie grono prawników i współpracujących z Kancelarią konsultantów, w szczególności biegłych rewidentów, rzeczoznawców majątkowych i doradców branżowych.

Założyciel Kancelarii dr hab. Jerzy Bieluk, prof. UwB jest wieloletnim pracownikiem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, z dużym dorobkiem naukowym, obejmującym kilkadziesiąt publikacji (monografii, komentarzy, artykułów, glos) z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i rolnego.

Ściśle współpracujemy z uczelniami wyższymi, w tym w szczególności z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, co pozwala łączyć praktyczne aspekty wykonywania zawodu prawnika z podbudową naukową, z wymierną korzyścią dla Klienta. Prawnicy z naszego grona łączą pracę zawodową z pracą naukową. Dzięki temu możemy zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie, wynikającym ze znajomości zarówno praktyki, jak i teorii prawa. Nasi prawnicy w przeważającej mierze są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, który od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych wydziałów prawa w Polsce.